WCSU - Centennial Campus-to-Campus 5K Results

OVERALL                                           		AGE/            DIV  
 PLACE  LAST 		FIRST       	CITY		ST	SEX/DIV    	LC/TOT    TIME	  PACE 	  BIB
 
   1 PERDRIZET 		BRENT		NEW FAIRFIELD   CT 	26 M1929	1/  7     15:06	  4:52    825 
   2 BURDETT       	FRANCIS                         CT 	38 M3039   	1/ 35     15:50   5:06    848 
   3 GONSALVES     	MARCO		DANBURY         CT  	0  NOAGE  		  17:17   5:34    844 
   4 EVANS         	BILL       	BETHEL          CT	45 M4049  	1/ 22     17:29   5:38    805 
   5 AMARAL        	LUIS       	NEW MILFORD     CT	40 ZMALU   	1/ 10     17:59   5:48    505 
   6 GERMAIN       	DAN       	NEWTOWN        	CT 	41 M4049   	2/ 22     18:08   5:50    584 
   7 GOODWIN       	MARK    	BETHEL         	CT	52 M5059   	1/ 27     18:27   5:57    594 
   8 HOELCK         	CHRISTOPHER 	DANBURY         CT 	38 M3039   	2/ 35     18:45   6:02    606 
   9 GOING          	WILLIAM     	DANBURY         CT 	35 M3039   	3/ 35     19:12   6:11    591 
  10 CROSBY         	HEATHER    	DANBURY        	CT 	29 F1929   	1/ 12     19:23   6:15    826 
  11 INDELILATO    	JAMES       	NEWTOWN         CT 	34 M3039   	4/ 35     19:34   6:18    614 
  12 GIANNI         	KEVIN       	DANBURY         CT 	24 ZMSTU   	1/ 18     19:48   6:23    585 
  13 REYNOLDS      	DANIEL      	WEST HAVEN     	CT 	29 M1929   	2/  7     20:04   6:28    695 
  14 POTTER         	ALYSSA      	NEW FAIRFIELD   CT 	13 F0014   	1/ 10     20:13   6:30    804 
  15 POTTER        	BRITTANY   	NEW FAIRFIELD  	CT 	13 F0014   	2/ 10     20:13   6:31    803 
  16 SCHLICHT       	JEFF       	DANBURY        	CT 	36 M3039   	5/ 35     20:19   6:33    706 
  17 SELZER        	RUSS        	AVON           	CT 	49 M4049   	3/ 22     20:21   6:33    709 
  18 HEYDE          	GERRY       	NEW MILFORD     CT 	51 M5059   	2/ 27     20:23   6:34    605 
  19 GOETZ          	JOHN        	NEW FAIRFIELD   CT 	42 M4049   	4/ 22     20:36   6:38    809 
  20 BOUGHTON-SCHEC	LAURA      	DANBURY         CT 	36 ZFALU   	1/ 16     20:41   6:40    530 
  21 MADIO         	DAVID      	DANBURY        	CT 	43 M4049   	5/ 22     20:43   6:40    640 
  22 NOLAN          	KIM         	REDDING         CT 	53 M5059   	3/ 27     20:47   6:42    827 
  23 SIMONS        	LAURA      	NEW FAIRFIELD   CT 	13 F0014   	3/ 10     20:56   6:45    816 
  24 LOEWENBERG     	DAN        	BETHEL          CT 	30 M3039   	6/ 35     21:08   6:48    831 
  25 MCINTOSH       	RALPH      	NEWTOWN         CT 	2  M5059   	4/ 27     21:16   6:51    650 
  26 MILLER        	BRIAN       	BROOKFIELD      CT 	21 ZMSTU   	2/ 18     21:19   6:52    661 
  27 CURRAN         	JOHN       	CARMEL          NY 	19 ZMSTU   	3/ 18     21:23   6:53    553 
  28 MASSICOTTE     	KATIE       	NAUGATUCK      	CT 	18 ZFSTU   	1/ 36     21:28   6:55    644 
  29 GUNZY          	JAY                           		35 M3039   	7/ 35     21:31   6:56    785 
  30 KILKENNY       	KEVIN      	DANBURY        	CT 	36 M3039   	8/ 35     21:32   6:56    622 
  31 VIEIRA        	DAVE       	DANBURY         CT 	32 M3039   	9/ 35     21:35   6:57    744 
  32 ODELL          	CASEY      	BROOKFIELD      CT 	30 ZMALU  	2/ 10     21:39   6:58    778 
  33 MCMILLAN      	PHILIP     	DANBURY        	CT 	21 ZMSTU   	4/ 18     21:40   6:59    652 
  34 MURRAY         	WARREN      	DANBURY         CT 	50 M5059   	5/ 27     21:41   6:59    669 
  35 SWEENEY        	MATT        	DANBURY         CT 	30 M3039  	10/35     21:44   7:00    722 
  36 BENJAMIN       	SCOTT       	NEW MILFORD    	CT 	45 M4049  	6/ 22     21:45   7:00    517 
  37 KELLER         	JIM         	NEW FAIRFIELD  	CT 	44 M4049   	7/ 22     21:55   7:03    620 
  38 DROZDENKO      	RON         	WOODBURY        CT 	50 M5059   	6/ 27     22:06   7:07    569 
  39 JOUDY          	DONNA      	DANBURY         CT 	52 F5059   	1/  4     22:11   7:09    808 
  40 LEE            	JAMES       	SOUTHBURY      	CT 	22 ZMSTU   	5/ 18     22:12   7:09    634 
  41 ZSCHUNK        	DAVID       	BROOKFIELD      CT 	55 M5059   	7/ 27     22:12   7:09    828 
  42 BONTEMPO      	GREGORY     	NEW FAIRFIELD   CT	29 M1929  	3/  7     22:14   7:10    527 
  43 ULLMAN        	CLIFF       	SANDY HOOK     	CT 	32 M3039  	1/ 35     22:25   7:13    741 
  44 MCGRODDY-GOETZ 	KATHY       	NEW FAIRFIELD   CT 	39 F3039   	1/ 27     22:34   7:16    810 
  45 WALCZAK       	HOLLY       	NEWTOWN         CT 	39 F3039   	2/ 27     22:41   7:18    749 
  46 KEYT           	CHARLES     	DANBURY         CT 	31 M3039  	12/35     22:44   7:19    621 
  47 SIMMONS        	ALLEN      	BROOKFIELD     	CT	53 M5059  	8/ 27     22:46   7:20    712 
  48 ROCCA         	CHUCK      	DANBURY         CT 	30 M3039 	13/35     22:59   7:24    696 
  49 VIVAS-DASAILVA	ESPERANZA   	DANBURY         CT 	44 F4049   	1/ 14     23:10   7:28    746 
  50 WALLIN         	LES         	DANBURY         CT	37 M3039  	14/35     23:11   7:28    752 
  51 FOLEY          	CARL       	DANBURY         CT 	57 M5059   	9/ 27     23:13   7:29    817 
  52 SIMONS         	JOE         	NEW FAIRFIELD  	CT	49 M4049   	8/ 22     23:19   7:30    823 
  53 POOLE         	CHRISTOPHER	NEW FAIRFIELD   CT  	8  M0014   	1/  8     23:24   7:32    845 
  54 GILLIS        	CHRISTINE  	NAUGATUCK       CT 	19 ZFSTU  	2/ 36     23:25   7:33    586 
  55 LOHAN          	ANNMARIE    	BROOKFIELD     	CT 	29 ZFSTU  	3/ 36     23:32   7:35    637 
  56 KASTE          	HEATHER    	DANBURY        	CT 	21 ZFSTU   	4/ 36     23:33   7:35    618 
  57 BERG           	MEGAN      	MONROE          CT 	20 ZFSTU   	5/ 36     23:35   7:36    519 
  58 BERG          	JON         	MONROE          CT	48 M4049  	9/ 22     23:35   7:36    518 
  59 MORRISON       	CRAIG      	BETHEL          CT 	58 M5059  	10/27     23:37   7:36    824 
  60 CATALDO        	AIMEE       	MAHOPAC        	NY 	30 F3039   	3/ 27     24:01   7:44    543 
  61 WALLACE        	LEW        	DANBURY         CT 	45 M4049  	10/22     24:08   7:46    750 
  62 KOTACH         	MARK        	NEW FAIRFIELD   CT 	25 ZMSTU  	6/ 18     24:09   7:47    628 
  63 WRIGHT         	CORRINE     	DANBURY         CT 	39 F3039   	4/ 27     24:09   7:47    764 
  64 TRIPP          	BILL        	NEW FAIRFIELD   CT 	50 M5059  	11/27     24:10   7:47    734 
  65 TROJAN         	DON        	NEW CANAAN     	CT 	55 M5059  	12/27     24:12   7:48    735 
  66 DACOSTA      	JOHN       	DANBURY         CT 	38 M3039  	15/35     24:21   7:50    554 
  67 WILLETT        	REBECCA     	SHERMAN         CT 	12 F0014  	4/ 10     24:21   7:50    760 
  68 KELLER         	ALYSR       	NEW FAIRFIELD   CT 	14 M0014   	2/  8     24:24   7:52    833 
  69 MAYNARD        	BRIAN      	PUTNAM          CT 	31 ZMALU  	3/ 10     24:27   7:52    646 
  70 UNKOWN RUNNER									  24:28   7:53   9999
  71 PRAUSE         	DAVID       	STRATFORD       CT 	33 M3039  	16/35     24:31   7:54    691 
  72 ROSENBERG      	ALISA       	TORRINGTON      CT 	31 F3039   	5/ 27     24:32   7:54    847 
  73 MORAUEK        	JERRY       	PATERSON        NJ 	19 ZMSTU   	7/ 18     24:36   7:56    666 
  74 JOUDY         	RICH       	DANBURY        	CT 	52 M5059  	13/27     24:37   7:56    807 
  75 NOONAN        	DANNY      	DANBURY         CT 	38 ZMSTU   	8/ 18     24:38   7:56    798 
  76 NANAVATY       	GLENN      	NEWTOWN         CT 	39 ZMALU  	4/ 10     24:38   7:56    673 
  77 MONROE         	JOHN       	CARMEL         	NY 	44 M4049  	11/22     24:42   7:58    832 
  78 RYDER          	CHI        	NEWTOWN         CT 	30 ZFALU  	2/ 16     24:43   7:58    702 
  79 DUNN           	PETER       	DANBURY        	CT 	31 M3039  	17/35     24:54   8:01    572 
  80 CROSWELL       	ELLEN       	NEWTOWN        	CT 	20 ZFSTU  	6/ 36     24:56   8:02    552 
  81 DUNN           	DAVE        	PLANTSVILLE     CT 	12 M0014  	3/  8     24:57   8:02    571 
  82 MOEN           	JAMES      	BROOKFIELD     	CT 	12 M0014   	4/  8     24:57   8:02    799 
  83 CLARK          	ROBIN       	NEW FAIRFIELD   CT 	38 ZMSTU   	9/ 18     24:57   8:02    547 
  84 CASSAN-DE-VALR 	CYRIL       	STAMFORD        CT 	36 M3039  	18/35     25:00   8:03    542 
  85 BONACCI        	JOHN      	NEW FAIRFIELD   CT 	54 M5059  	14/27     25:02   8:03    526 
  86 WEIL           	MARK        	DANBURY        	CT 	64 M6069   	1/  6     25:03   8:04    755 
  87 RADULSKI       	NEIL       	DANBURY         CT 	26 M1929   	4/  7     25:03   8:04    800 
  88 MONTOYA       	DEBBIE     	DANBURY         CT 	37 ZFALU  	3/ 16     25:15   8:08    820 
  89 SMYTH         	KAREN       	DANBURY         CT 	28 F1929  	2/ 12     25:19   8:09    715 
  90 HUDAK          	JEFF        	BROOKFIELD      CT 	22 ZMSTU  	10/18     25:22   8:10    838 
  91 STEFANICK      	FRANK       	DANBURY         CT 	32 M3039  	19/35     25:23   8:10    720 
  92 TAYLOR         	BRUCE       	CHESHIRE        CT 	43 M4049  	12/22     25:25   8:11    819 
  93 TROY           	PATRICK     	BETHEL          CT 	32 M3039  	20/35     25:26   8:12    769 
  94 MURANO        	KAREN      	BROOKFIELD     	CT 	37 F3039   	6/ 27     25:28   8:12    667 
  95 MILTON        	CHUCK       	DANBURY         CT 	45 M4049  	13/22     25:30   8:13    663 
  96 GROMANN        	EDWARD      	BROOKFIELD      CT 	37 M3039  	21/35     25:31   8:13    595 
  97 ROWE          	RUTH       	SANDY HOOK     	CT	36 ZFALU  	4/ 16     25:31   8:13    700 
  98 MACNIGHT       	KAREN      	NEWTOWN         CT 	45 F4049   	2/ 14     25:31   8:13    818 
  99 UNKOWN RUNNER                                                                        25:38   8:15   9999
 100 MONTGOMERY     	APRIL       	NEW MILFORD    	CT 	27 F1929   	3/ 12     25:44   8:18    665 
 101 POWERS         	JAMES       	NEW MILFORD     CT 	30 M3039  	22/35     25:44   8:18    690 
 102 DEMPSEY        	JIM         	BRISTOL         CT 	50 M5059  	15/27     25:45   8:18    801 
 103 WALLIN        	LANCE      	DANBURY        	CT 	35 M3039  	23/35     25:49   8:19    751 
 104 PAHAHAM III   	WILBUR     	LOWELL          MA 	38 M3039  	24/35     25:57   8:22    687 
 105 VELEZ          	MARIA       	LOWELL          MA 	37 F3039  	7/ 27     26:01   8:23    743 
 106 LAEDKE        	PAUL        	DANBURY         CT 	26 ZMSTU  	11/18     26:03   8:23    631 
 107 NICHOLS        	DANIEL      	ANSONIA         CT 	28 M1929   	5/  7     26:04   8:24    675 
 108 MCCLURE       	NEIL        	WHITE PLAINS   	NY 	27 M1929   	6/  7     26:05   8:24    647 
 109 EILERS         	KARL        	DANBURY         CT 	50 M5059  	16/27     26:07   8:25    573 
 110 OEDING         	MARK        	BETHEL         	CT 	18 ZMSTU  	12/18     26:08   8:25    680 
 111 BILQUIN        	ERICA       	NEW FAIRFIELD   CT 	10 F0014   	5/ 10     26:16   8:28    521 
 112 FARBER         	RICHARD     	DANBURY         CT 	48 M4049  	14/22     26:16   8:28    575 
 113 COATES         	KRISTEN     	BREWSTER        NY	32 F3039   	8/ 27     26:17   8:28    548 
 114 BILQUIN        	ERICA      	NEW FAIRFIELD   CT 	10 F0014   	6/ 10     26:17   8:28    521 
 115 BATTA          	WILLIAM                        		36 M3039  	25/35     26:22   8:30    793 
 116 LISKIEWICZ    	NANCY       	DANBURY         CT 	33 F3039   	9/ 27     26:23   8:30    842 
 117 STEWART       	JAMES       	BROOKFIELD     	CT	22 ZMSTU  	13/18     26:30   8:32    836 
 118 BASSETT        	RICK       	NORTH HAVEN     CT 	46 M4049  	15/22     26:33   8:33    514 
 119 HANDAU        	ERIC        	DANBURY        	CT 	34 ZMALU   	5/ 10     26:34   8:33    600 
 120 KLEINMAN       	RENEE       	HARTFORD        CT 	26 F1929   	4/ 12     26:35   8:34 	  627 
 121 LATIANZIO     	LYNN        	MONROE          CT 	20 F1929   	5/ 12     26:45   8:37    772 
 122 GALPIN         	MATTHEW     	DANBURY        	CT 	33 M3039  	26/35     26:47   8:38    582 
 123 KILIAN        	NANCY       	BETHEL          CT 	44 F4049   	3/ 14     26:49   8:38    846 
 124 VOLPE         	JAMES       	NEW FAIRFIELD   CT 	34 M3039  	27/35     26:50   8:39    748 
 125 KAIN          	GEORGE      	RIDGEFIELD      CT 	46 M4049  	16/22     26:52   8:39    617 
 126 MYHILL        	ERIC        	NEW MILFORD     CT 	37 ZMALU  	6/ 10     26:55   8:40    672 
 127 BERIS          	SUSIE       	BROOKFIELD     	CT 	42 F4049   	4/ 14     26:57   8:41    812 
 128 MANNION       	AMY         	DANBURY         CT 	27 ZFSTU   	7/ 36     27:20   8:48    641 
 129 NORTHROP       	WILL       	SANDY HOOK      CT 	9  M0014   	5/  8     27:21   8:49    677 
 130 BOYLE          	PEGGY      	BETHEL          CT 	45 ZFEMP   	1/ 14     27:22   8:49    531 
 131 TRACEY         	PATRICIA    	NEW MILFORD    	CT 	31 ZFSTU  	8/ 36     27:23   8:49    733 
 132 MILTON         	HUNTER      	DANBURY         CT 	12 M0014   	6/  8     27:24   8:50    664 
 133 MOEN          	MICHAEL     	BROOKFIELD      CT	35 M3039  	28/35     27:26   8:50    797 
 134 GROPPER        	DAVID      	DANBURY        	CT 	43 M4049  	17/22     27:29   8:51    596 
 135 RYBCZYK        	KIMBERLEY   	WATERBURY       CT	36 ZFEMP   	2/ 14     27:30   8:51    701 
 136 BERNSTEIN      	WALTER      	BETHEL          CT 	57 M5059  	17/27     27:30   8:51    520 
 137 NORTHROP       	SHELLEY    	SANDY HOOK      CT 	40 F4049   	5/ 14     27:36   8:53    676 
 138 SIMONS         	JANET       	NEW FAIRFIELD   CT 	47 F4049  	6/ 14     27:37   8:54    822 
 139 O'LOUGHLIN     	KATE        	DANBURY         CT 	32 F3039  	10/27     27:44   8:56    683 
 140 MCGUIRE        	JENNIFER    	DANBURY        	CT 	26 ZFALU   	5/ 16     27:45   8:56    649 
 141 MARCUS        	ROBBIE      	BETHEL         	CT 	30 M3039  	29/35     27:45   8:57    839 
 142 SAVIGNANO      	RONALD      	DANBURY        	CT 	54 M5059  	18/27     27:46   8:57    705 
 143 O'LOUGHLIN    	ED         	BREWSTER        NY 	55 M5059  	19/27     27:46   8:57    682 
 144 UNKOWN RUNNER                                                                        27:48   8:58   9999
 145 TORCELLINI     	CAROL      	BETHEL          CT 	52 F5059  	2/  4     27:55   9:00    728 
 146 WIBLING       	HAL         	DANBURY        	CT 	58 M5059  	20/27     28:01   9:02    758 
 147 HAWLEY         	GARY        	DANBURY         CT 	30 ZMALU   	7/ 10     28:02   9:02    771 
 148 DAVIS         	NANCY       	NEW MILFORD     CT 	55 ZFALU   	6/ 16     28:05   9:03    560 
 149 UNKOWN RUNNER                                                                        28:06   9:03   9999
 150 WILLETT       	AMY         	SHERMAN        	CT 	44 F4049   	7/ 14     28:10   9:05    759 
 151 BURRELL        	JOHN        	DANBURY         CT 	33 M3039  	30/35     28:13   9:06    540 
 152 RAJCULA       	JODY       	DANBURY        	CT 	45 ZFEMP  	3/ 14     28:22   9:08    693 
 153 UNKOWN RUNNER                                                                        28:22   9:08   9999
 154 KEENAN        	MAURA      	DANBURY         CT 	32 ZFALU   	7/ 16     28:25   9:09    619 
 155 DE LOS SANTOS  	OSCAR       	WATERBURY       CT 	41 M4049  	18/22     28:28   9:10    563 
 156 MYHILL         	CARL        	NEW MILFORD     CT 	64 M6069  	2/  6     28:31   9:11    671 
 157 TRACEY        	KIRSTEN     	NEW MILFORD    	CT 	9  ZFSTU   	9/ 36     28:43   9:15    732 
 158 LEONARD        	JENNIFER    	BETHEL          CT 	23 F1929   	6/ 12     28:50   9:17    635 
 159 COLBURN        	JANET                          		23 ZFALU  	8/ 16     29:01   9:21    790 
 160 COOK           	JILL                           		28 ZFEMP   	4/ 14     29:01   9:21    787 
 161 BOYLE          	ROBERT      	BROOKFIELD      CT 	51 M5059  	21/27     29:06   9:23    532 
 162 UGOSOLI        	ALLISON     	NEW YORK        NY 	26 F1929   	7/ 12     29:13   9:25    740 
 163 WALSH         	TIMOTHY    	BROOKFIELD      CT 	34 M3039  	31/35     29:15   9:26    754 
 164 BAUBLES        	RAYMOND     	NEWBURGH        NY 	62 M6069   	3/  6     29:17   9:26    515 
 165 ROSSOMANDO     	JANE       	SANDY HOOK      CT 	32 ZFALU   	9/ 16     29:20   9:27    698 
 166 NUNES          	STACEY      	NAUGATUCK      	CT 	19 ZFSTU  	10/36     29:32   9:31    679 
 167 ARCERY         	GENE        	NEW FAIRFIELD   CT 	76 M70++   	1/  1     29:33   9:31    795 
 168 SNOW          	LOIS       	SANDY HOOK      CT	48 ZFALU  	10/16     29:34   9:32    717 
 169 UNKOWN RUNNER                                                                        29:36   9:32   9999
 170 KILKENNY       	LAURIE     	DANBURY        	CT 	32 F3039 	11/27     29:38   9:33    623 
 171 THOMES-KLUG   	DAN         	DANBURY        	CT 	24 ZMSTU  	14/18     29:45   9:35    726 
 172 MEAD          	LAURA       	DANBURY         CT 	36 ZFALU  	11/16     29:47   9:36    653 
 173 GINTY          	JOSEPH     	DANBURY         CT	46 M4049  	19/22     29:51   9:37    587 
 174 MCCLURE        	MICHAEL     	DANBURY        	CT 	56 M5059  	22/27     30:00   9:40    815 
 175 KEOUGH        	RAYMOND     	BROOKFIELD      CT 	48 ZMALU   	8/ 10     30:11   9:43    806 
 176 XAVIER         	ROSEMARIE   	BROOKFIELD      CT 	56 ZFSTU  	11/36     30:20   9:46    834 
 177 GINTY         	KRISTINE  L. 	DANBURY         CT 	51 F5059   	3/  4     30:30   9:50    588 
 178 SCHUTZ         	JEFF        	SHERMAN        	CT 	32 M3039  	32/35     30:32   9:50    707 
 179 SCHUTZ         	LAURIE      	SHERMAN        	CT 	32 F3039  	12/27     30:32   9:50    708 
 180 CUSHING        	EMILY      	RIDGEFIELD      CT 	30 F3039  	13/27     30:32   9:50    811 
 181 RONHOLM        	SUZY        	DANBURY         CT 	41 F4049   	8/ 14     30:32   9:50 	  837 
 182 BROADHURST     	SUSAN      	BREWSTER       	NY 	39 F3039  	14/27     30:33   9:50    535 
 183 GAROFALO       	SARAH       	DANBURY         CT 	37 ZFALU  	12/16     30:35   9:51    583 
 184 LINKOV         	AMY         	BETHEL          CT 	34 F3039  	15/27     30:36   9:51    636 
 185 OLIVEIRA       	SUZANA K.   	BRIDGEPORT      CT 	35 F3039  	16/27     30:36   9:52    681 
 186 HUFFMIRE      	LAURIE      	POUND RIDGE     NY 	41 F4049   	9/ 14     30:37   9:52    612 
 187 KUHN          	EILEEN      	DANBURY        	CT 	20 F1929   	8/ 12     30:41   9:53    773 
 188 KUHN          	KEATING    	DANBURY         CT 	30 M3039  	33/35     30:42   9:54    774 
 189 VASALE         	TIFFANY     	DANBURY         CT 	13 F0014   	7/ 10     31:06   10:01   829 
 190 DIAMOND       	DANIEL      	BROOKFIELD      CT 	47 M4049  	20/22     31:07   10:02   567 
 191 THOMES         	JOHN       	PAWLING        	NY 	54 M5059  	23/27     31:08   10:02   725 
 192 MENDIOLA       	CHRISTINA   	DANBURY         CT 	33 F3039  	17/27     31:13   10:03   654 
 193 PAPADOPOULOS  	THOMAS     	SOUTHBURY      	CT 	22 ZMSTU 	15/18     31:21   10:06   688 
 194 SMYTH          	STEVE       	DANBURY         CT 	26 M1929   	7/  7     31:32   10:09   716 
 195 ALBANO         	LAURIE      	NEW CANAAN      CT 	45 F4049  	10/14     31:53   10:17   841 
 196 HOLGUIN        	JENNIFER    	SOUTHBURY       CT 	37 F3039  	18/27     32:17   10:24   835 
 197 TOSETTI        	GENE        	CHESHIRE        CT 	43 M4049  	21/22     32:37   10:30   729 
 198 FORTIN         	LISA        	NORTH SALEM     NY 	44 F4049  	11/14     32:38   10:31   580 
 199 BEEKMAN        	JEFF       	BETHEL         	CT 	52 ZMSTU  	6/ 18     32:42   10:32   840 
 200 GUNZY          	MARY                           		35 F3039  	19/27     32:55   10:37   786 
 201 DESTEFNO       	LINDA       	BROOKFIELD      CT 	34 F3039  	20/27     32:56   10:37   821 
 202 DESTEFANO      	MARK       	BROOKFIELD      CT 	38 M3039 	34/35     32:56   10:37   814 
 203 HOLIBAUGH      	AMY         	SOUTHBURY       CT 	28 F1929   	9/ 12     32:56   10:37   607 
 204 HOLIBAUGH     	EVE        	SOUTHBURY       CT 	22 ZFSTU  	12/36     32:56   10:37   608 
 205 AGOORA         	MIA        	BETHEL          CT 	40 ZFEMP   	5/ 14     33:01   10:38   501 
 206 HYMAN          	SAMUEL      	DANBURY        	CT 	64 M6069   	4/  6     33:09   10:41   613 
 207 URRUTIA        	CESAR       	DANBURY         CT 	24 ZMSTU  	17/18     33:18   10:44   742 
 208 DACOSTA        	WENDY       	DANBURY         CT 	38 ZFALU  	3/ 16     33:30   10:48   555 
 209 POOLE          	JENNIFER   	NEW FAIRFIELD   CT 	10 F0014   	8/ 10     33:34   10:49   843 
 210 CAINE          	MICHAEL    	DANBURY         CT 	24 ZMALU  	9/ 10     33:40   10:51   796 
 211 VACHON         	CATHERINE   	BEDFORD         NH 	19 ZFSTU  	13/36     39:24   12:42   830 
 212 BARTHOLOMEW   	KRISTEN    	BETHEL          CT 	20 ZFSTU  	14/36     39:27   12:43   511 
 213 FENTON         	KAREN                          		19 ZFSTU  	15/36     39:34   12:45   788 
 214 CIEMPA         	BETHANY     	HIGGANUM        CT 	20 ZFSTU  	16/36     39:37   12:46   545 
 215 GROSSMAN      	MELISSA     	NEWTOWN         CT 	21 ZFSTU  	17/36     40:00   12:54   597 
 216 MATUSZEWSKI    	BARBI       	GUILFORD       	CT 	34 F3039  	21/27     41:32   13:23   794 
 217 ANTHONY        	BARBARA     	WEST HAVEN     	CT 	33 ZFALU  	14/16     41:34   13:24   506 
 218 BRAINARD       	CATE       	BETHEL          CT	20 F1929  	10/12     45:27   14:39   783 
 219 CONTONNO      	LAUREN      	BETHEL          CT 	20 ZFSTU  	18/36     45:28   14:39   781 
 220 MICARI         	CAILIN     	DANBURY        	CT 	18 ZFSTU  	19/36     46:09   14:53   660 
 221 RODRIQUES     	CHRISTINA   	NAUGATUCK       CT 	18 ZFSTU  	20/36     46:13   14:54   697 
 222 LYNCH         	BRIANA     	CORNWALL	NY 	18 ZFSTU  	21/36     46:13   14:54   639 
 223 AGUIRE         	CAROL H.   	NORWALK        	CT 	60 F6069   	1/  1     46:15   14:55   502 
 224 MANZI          	MARISSA     	DANBURY         CT 	20 ZFSTU  	22/36     46:18   14:56   642 
 225 PRITCHARD      	JENN       	BETHEL          CT 	20 ZFSTU  	23/36     46:19   14:56   692 
 226 ROSENBERG      	ALISA       	TORRINGTON     	CT 	31 F3039  	22/27     48:02   15:29   847 
 227 BUZAID         	THERESA    	DANBURY         CT 	50 ZFEMP  	6/ 14     48:33   15:39   802 
 228 SADLER         	HEATHER     	NEW MILFORD    	CT 	19 ZFSTU  	24/36     48:37   15:40   703 
 229 BRAMWELL       	JASMINE     	DANBURY        	CT 	19 ZFSTU  	25/36     48:39   15:41   533 
 230 GISSEN        	CHERYL      	BETHEL         	CT 	57 F5059  	4/  4     48:41   15:42   589 
 231 GISSEN         	IRV        	BETHEL         	CT	58 M5059  	24/27     49:26   15:56   590 
 232 MCKAY          	JANET       	DANBURY         CT  	0  ZFEMP   	7/ 14     49:28   15:57   651 
 233 SERGI          	MARY       	DANBURY         CT  	0  ZFEMP  	8/ 14     49:30   15:58   710 
 234 NEWTON         	WILLIE     	DANBURY         CT 	23 ZMSTU  	18/18     49:35   15:59   674 
 235 DALEY         	MONIQUE     	DANBURY         CT	22 ZFSTU  	26/36     49:46   16:02   557 
 236 HAWLEY         	LAUREL      	DANBURY         CT 	27 ZFEMP   	9/ 14     49:47   16:03   604 
 237 HAWLEY         	CHARLENE    	BETHEL          CT 	47 F4049  	12/14     50:21   16:14   602 
 238 DAMIS          	ANNMARIE    	DANBURY         CT 	20 ZFSTU  	27/36     50:37   16:19   558 
 239 AUSTIN         	TESSA       	GLASTONBURY    	CT 	24 ZFSTU  	28/36     50:40   16:20   507 
 240 HAWLEY         	FAITH       	BETHEL          CT 	19 F1929  	11/12     51:18   16:32   603 
 241 TRITTER       	HENRY                          		58 M5059  	25/27     54:29   17:34   784 
 242 LAMBERT        	BENJAMIN    	NEW YORK        NY 	69 M6069   	5/  6     54:29   17:34   632 
 243 MCCOLLAM       	CHRISTOPHER 	BETHEL          CT 	38 M3039  	35/35     54:38   17:37   648 
 244 BASSETT        	ADAM        	NORTH HAVEN     CT  	9  M0014   	7/  8     54:39   17:37	  512 
 245 SAERIDAN       	LISA       	SANDY HOOK     	CT 	38 ZFALU  	15/16     54:39   17:37   704 
 246 SHANNON        	MAURA      	RIDGEFIELD      CT 	36 F3039  	23/27     54:39   17:37   711 
 247 FLANAGAN       	ROBIN       	COLD SPRING     NY 	30 ZFEMP  	10/14     54:40   17:38   777 
 248 ONEILL         	PATRICIA    	SANDY HOOK      CT 	30 ZFEMP  	11/14     55:15   17:49   779 
 249 MARTINS        	CECILIA     	BRIDGEPORT      CT 	20 ZFSTU  	29/36     55:17   17:49   776 
 250 BONACCI            MARGARET    	NEW MILFORD     CT 	55 ZFEMP  	13/14     56:43   18:17   544 
 255 ALVITTI       	HANK        	NEW FAIRFIELD   CT 	59 M5059  	27/27     57:02   18:23   503 
 256 BEHREHS        	TARA       	NEW FAIRFIELD   CT	33 F3039 	24/27     58:39   18:55   516 
 257 REIVE          	KIM         	BETHEL          CT 	12 F0014  	9/ 10     58:40   18:55   694 
 258 SMITH          	TERRI       	BETHEL          CT 	44 F4049 	13/14     58:42   18:56   714 
 259 ST.AMAND-ROMER 	CAROL       	BETHEL          CT 	43 F4049  	14/14     58:44   18:56   718 
 260 DAVID         	ADILA      	SOUTHBURY       CT  	0  NOAGE    	          58:50   18:58   559 
 261 WALSH          	JANE        	NEW MILFORD    	CT 	30 F3039  	25/27     58:53   18:59   753 
 262 WONG          	EDWIN       	DANBURY         CT	47 M4049 	22/22     58:59   19:01   763 
 263 ST.AMOUR      	NICOLE     	BROOKFIELD     	CT 	30 F3039 	26/27     59:44   19:15   719 
 264 HARRISON-BOUGH	JOAN       	DANBURY         CT 	0  ZFEMP  	14/14     59:45   19:16   780 
 265 MACALUSO       	MAGELY      	DANBURY         CT 	30 ZFALU  	16/16     59:51   19:18   775 
 266 WEINHEIMER     	AMANDA                        		20 ZFSTU  	31/36     59:52   19:18   792 
 267 HORVAY        	LISA       	WINSTED         CT 	19 ZFSTU 	32/36     59:55   19:19   611 
 268 WILLIAMS      	MELISSA     	MONROE          CT 	20 ZFSTU  	33/36     59:57   19:19   762 
 269 BROOKS         	JOE         	DANBURY         CT 	62 M6069  	6/  6 	1:00:10   19:24   536 
 270 HOLZ           	SUSAN                          		20 ZFSTU  	34/36 	1:00:37   19:33   791 
 271 HUBERTUS      	MEGAN                          		18 ZFSTU  	35/36 	1:01:20   19:47   789 
 272 METZ          	JOSH        	SOUTHBURY       CT 	10 M0014   	8/  8 	1:02:55   20:17   659 
 273 METZ           	DON         	SOUTHBURY      	CT 	40 ZMALU  	10/10 	1:04:18   20:44   657 
 274 METZ           	CYNTHIA     	SOUTHBURY       CT 	35 ZFSTU  	36/36	1:04:19   20:44   656 
 275 METZ          	EMILY       	SOUTHBURY       CT  	5  F0014  	10/10 	1:04:20   20:45   658 
 276 PAHAHAM        	DONNA       	DANBURY         CT 	36 F3039  	27/27 	1:07:07   21:38   685
 
           DIVISIONAL REPORT 
OVERALL                                                         			AGE/
 PLACE  LAST          	FIRST         	CITY       	ST  	TEAM 		BIB  	SEX    	TIME
 
  
           DIVISION =  Female     AGE  00  to  14
  
  14 POTTER           	ALYSSA       	NEW FAIRFIELD   CT      		804   	13F 	0:20:13
  15 POTTER           	BRITTANY     	NEW FAIRFIELD   CT       		803   	13F	0:20:13
  23 SIMONS           	LAURA        	NEW FAIRFIELD   CT       		816  	13F 	0:20:56
  67 WILLETT          	EBECCA      	SHERMAN         CT       		760  	12F	0:24:21
  
           DIVISION =  Female     AGE  19  to  29
  
  10 CROSBY           	HEATHER     	DANBURY         CT      		826   	29F	0:19:23
  89 SMYTH            	KAREN        	DANBURY         CT      		715   	28F	0:25:19
 100 MONTGOMERY       	APRIL        	NEW MILFORD     CT      		665   	27F 	0:25:44
 120 KLEINMAN         	RENEE        	HARTFORD       	CT       		627  	26F	0:26:35
  	
           DIVISION =  Female     AGE  30  to  39
  
  44 MCGRODDY-GOETZ   	KATHY       	NEW FAIRFIELD   CT       		810   	39F 	0:22:34
  45 WALCZAK          	HOLLY       	NEWTOWN         CT       		749   	39F 	0:22:41
  60 CATALDO          	AIMEE        	MAHOPAC        	NY 	BEODG 		543   	30F 	0:24:01
  63 WRIGHT           	CORRINE     	DANBURY         CT       		764   	39F 	0:24:09
  
           DIVISION =  Female     AGE  40  to  49
  
  49 VIVAS-DASAILVA   	ESPERANZA    	DANBURY         CT       		746  	44F	0:23:10
  98 MACNIGHT         	KAREN        	NEWTOWN         CT       		818  	45F 	0:25:31
 123 KILIAN          	NANCY        	BETHEL         	CT      		846   	44F 	0:26:49
 127 BERIS            	SUSIE        	BROOKFIELD      CT       		812   	42F 	0:26:57
  
           DIVISION =  Female     AGE  50  to  59
  
  39 JOUDY            	DONNA        	DANBURY         CT      		808   	52F	0:22:11
 145 TORCELLINI       	CAROL        	BETHEL          CT       		728   	52F	0:27:55
 177 GINTY            	KRISTINE L.  	DANBURY         CT       		588   	51F 	0:30:30
 230 GISSEN           	CHERYL       	BETHEL         	CT       		589   	57F 	0:48:41
  
           DIVISION =  Female     AGE  60  to  69
  
 223 AGUIRE           	CAROL H.     	NORWALK         CT       		502   	60F 	0:46:15
  
           DIVISION =  Male       AGE  00  to  14
  
  53 POOLE            	CHRISTOPHER  	NEW FAIRFIELD   CT      		845      8M 	0:23:24
  68 KELLER           	ALYSR       	NEW FAIRFIELD  	CT       		833   	14M	0:24:24
  81 DUNN            	DAVE         	PLANTSVILLE     CT       		571   	12M	0:24:57
  82 MOEN             	JAMES       	BRDOOKFIELD     CT       		799   	12M 	0:24:57
  
           DIVISION =   Male      AGE  19  to  29
  
   1 PERDRIZET        	BRENT       	NEW FAIRFIELD   CT			825   	26M 	0:15:06
  13 REYNOLDS         	DANIEL      	WEST HAVEN     	CT       		695   	29M 	0:20:04
  42 BONTEMPO         	GREGORY      	NEW FAIRFIELD   CT       		527   	29M 	0:22:14
  87 RADULSKI         	NEIL         	DANBURY         CT       		800   	26M	0:25:03
  
           DIVISION =   Male      AGE  30  to  39
  
   2 BURDETT          	FRANCIS                      	CT       		848  	38M 	0:15:50
   8 HOELCK          	CHRISTOPHER  	DANBURY         CT       		606   	38M	0:18:45
   9 GOING            	WILLIAM     	DANBURY        	CT      		591  	35M 	0:19:12
  11 INDELILATO       	JAMES        	NEWTOWN        	CT 	CENDA 		614   	34M 	0:19:34
  
           DIVISION =   Male      AGE  40  to  49
  
   4 EVANS           	BILL         	BETHEL          CT       		805   	45M 	0:17:29
   6 GERMAIN          	DAN          	NEWTOWN         CT       		584   	41M 	0:18:08
  17 SELZER           	RUSS         	AVON            CT 	EMP   		709  	49M	0:20:21
  19 GOETZ            	JOHN        	NEW FAIRFILD    CT      		809   	42M 	0:20:36
  
           DIVISION =   Male      AGE  50  to  59
  
   7 GOODWIN          	MARK         	BETHEL          CT       		594   	52M	0:18:27
  18 HEYDE            	GERRY        	NEW MILFORD     CT      		605   	51M 	0:20:23
  22 NOLAN            	KIM          	REDDING     	CT      		827  	53M 	0:20:47
  25 MCINTOSH         	RALPH        	NEWTOWN         CT       		650   	52M	0:21:16
  
           DIVISION =   Male      AGE  60  to  69
  
  86 WEIL            	MARK         	DANBURY         CT       		755   	64M	0:25:03
 156 MYHILL           	CARL         	NEW MILFORD    	CT      		671   	64M 	0:28:31
 164 BAUBLES          	RAYMOND      	NEWBURGH        NY       		515  	62M 	0:29:17
 206 HYMAN           	SAMUEL       	DANBURY         CT       		613   	64M 	0:33:09
  
           DIVISION =   Male      AGE  70  to  ++
  
 167 ARCERY          	GENE         	NEW FAIRFIELD   CT      		795   	76M 	0:29:33
  
           DIVISION =   Female Alumni
  
  20 BOUGHTON-SCHECHT 	LAURA        	DANBURY         CT 	ALUM  		530  	36F 	0:20:41
  78 RYDER            	CHI          	NEWTOWN        	CT 	ALUM  		702   	30F	0:24:43
  88 MONTOYA         	DEBBIE       	DANBURY         CT 	ALUM 		820   	37F	0:25:15
  97 ROWE            	RUTH         	SANDY HOOK     	CT 	ALUM  		700   	36F 	0:25:31
  
           DIVISION =   Female Employee
  
 130 BOYLE            	PEGGY        	BETHEL          CT 	EMP   		531   	45F 	0:27:22
 135 RYBCZYK          	KIMBERLEY    	WATERBURY       CT 	EMP   		701   	36F 	0:27:30
 152 RAJCULA          	JODY         	DANBURY        	CT 	EMP   		693   	45F 	0:28:22
 160 COOK             	JILL                           		EMP   		787   	28F 	0:29:01
  
           DIVISION =   Female Student
  
  28 MASSICOTTE      	KATIE        	NAUGATUCK       CT 	STUD  		644   	18F	0:21:28
  54 GILLIS           	CHRISTINE    	NAUGATUCK       CT 	STUD  		586   	19F 	0:23:25
  55 LOHAN            	ANNMARIE     	BROOKFIELD      CT 	STUD  		637   	29F	0:23:32
  56 KASTE            	HEATHER      	DANBURY         CT	STUD  		618   	21F 	0:23:33
  
           DIVISION =   Male Alumni
  
   5 AMARAL          	LUIS        	NEW MILFORD     CT 	ALUM  		505   	40M 	0:17:59
  32 ODELL            	CASEY        	BROOKFIELD      CT 	ALUM  		778  	30M 	0:21:39
  69 MAYNARD          	BRIAN        	PUTNAM          CT 	ALUM  		646   	31M	0:24:27
  76 NANAVATY         	GLENN        	NEWTOWN        	CT 	ALUM  		673  	39M 	0:24:38
  
           DIVISION =   Male Student
  
  12 GIANNI          	KEVIN       	DANBURY         CT	STUD  		585   	24M	0:19:48
  26 MILLER          	BRIAN       	BROOKFIELD      CT 	STUD  		661   	21M	0:21:19
  27 CURRAN           	JOHN         	CARMEL          NY 	STUD  		553   	19M 	0:21:23
  33 MCMILLAN         	PHILIP      	DANBURY        	CT 	STUD  		652   	21M 	0:21:40

 
                       --   TEAM RESULTS  --
              
     	TEAM                 								
DIV   	ID    	NAME          								CUMM TIME 
 
MM 	CENDA   CENDANTARY     								01:32:50
 1 	614    	INDELILATO     JAMES    NEWTOWN 	CT 	34M	0:19:34
 2 	744    	VIEIRA         DAVE     DANBURY         CT 	32M	0:21:35
 3 	572    	DUNN           PETER    DANBURY         CT 	31M 	0:24:54
 4 	582    	GALPIN         MATTHEW  DANBURY         CT 	33M 	0:26:47
  
MM 	BEODG   BEODGE RR                						01:54:06
 1 	543     CATALDO        AIMEE    MAHOPAC         NY 	30F	0:24:01
 2 	748     VOLPE          JAMES    NEW FAIRFIELD   CT 	34M	0:26:50
 3 	612     HUFFMIRE       LAURIE   POUND RIDGE     NY 	41F	0:30:37
 4 	580     FORTIN         LISA     NORTH SALEM     NY	44F	0:32:38
  
MM 	ANEW2   A NEW BEGINNING 2        						03:54:09
 1 	541     BURRIS         KARMYNN  NEW FAIRFIELD   CT 	26F 	0:56:42
 2 	559     DAVID          ADILA    SOUTHBURY       CT 	  M 	0:58:50
 3 	753     WALSH          JANE     NEW MILFORD     CT 	30F 	0:58:53
 4 	719     ST.AMOUR       NICOLE   BROOKFIELD      CT 	30F 	0:59:44
  
MM  	ANEW1   A NEW BEGINNING 1      							03:54:45
 1 	516     BEHREHS        TARA     NEW FAIRFIELD   CT 	33F 	0:58:39
 2	694     REIVE          KIM      BETHEL          CT 	12F 	0:58:40
 3 	714     SMITH          TERRI    BETHEL          CT 	44F 	0:58:42
 4 	718     ST.AMAND-ROMER CAROL    BETHEL          CT 	43F 	0:58:44